Bylo nám ctí podílet se s steliérem A8000 na návrhu basketbalové haly pro České Budějovice. Návrh prošel mnoha koncepty až dozrál do této podoby.
Je jaro a na všech našich stavbách se pilně pracuje :) Zde ukázka z malé chatky, která se staví na základě našeho realizačního projektu.
Zadáním bylo oprášení "komunistického" objektu na Šumavě. Pouze zateplit polystyrénem není náš styl. Našli jsem pro něj nový design a využití - penzion s kavárnou.
V rámci návrhu stavby jsme zpracovávali i model objektu.
Pracujeme na návrhu novostavby administrativní budovy a máme dilema moderní černá nebo čistá bílá fasáda? :D
V první fázi studie ukazujeme srovnání domu PŘED a PO.
Na základě našich referencí jsme byli vyzváni do malé soutěže o návrh vesnického domu. Klientům jsme představili náš koncept od umístění objektu přes dispozice až po samotnou tvář domu.
Nyní se mohou rozhodovat mezi návrhy a my se těšíme na srovnání s dalšími návrhy a nápady.
Hledání a nalezení nejvhodnějšího konceptu...aneb jak s úctou podpořit nádherné místo.
Úkol zněl jasně...snížit energetickou náročnost tělocvičny!!! U nás to neznamená pouze olepit stav polystyrenem, ale zamyslet se nad celým fungováním objektu, jak dispozičně, tak technologicky a na řadu samozřejmě přijde i vzhled celého objektu.
Aktuálně pracujeme na konverzi vodňanského mlýna při zachování hmotové podstaty objektu na bytový dům. Samozřejmě s velkým akcentem na přítomnost vodního prvku vedle mlýna.
V realizaci je další náš návrh, těšíme se na výsledek pro velmi příjemné investory :)
Starý Plzenec
Začátek realizace stavby...dřevostavby s nádherným výhledem na hrad Radyně.
Týniště nad Orlicí
Stavba a autorský dozor stále probíhá :)
Máme velkou radost, že můžeme spolupracovat s ateliérem A8000 na úpravách českobudějovické filharmonie :)
V tomto Vám dokážeme pomoci a zajistit potřebné dokumenty :)
Aktuálně pracujeme na ubytovacím resortu na Šumavu...klidné místo s nádhernými výhledy.
Na našich stavbách se pracuje :)
Vila HM s nádhernými výhledy
Rodinný dům Sulice
Pro velkou školu do malé obce jsme zpracovávali Architektonickou studii a projektovou dokumentaci celkové revitalizace
Bylo třeba stávající školu povýšit na moderní školu současnosti s pokorou k architektonické kvalitě...
Dne 12. prosince jsme zastupitelům a občanům obce Dolní Bukovsko představili koncept návrhu stavebních úprav jejich Kulturního domu. Veřejná obecní budova za veřejné peníze, tzn. jediný možný způsob představení díla je veřejná prezentace před zastupitelstvem a občany města. Kdekoliv navrhujeme veřejnou budovu tlačíme na zastupitele, aby udělali veřejnou prezentaci než aby se něco tutlalo, protože lidi do toho nemají přece "co kecat".
Kulturní dům z 80. let minulého století se dnes využívá jako kulturní zařízení pro plesy, dále jako kino, kdy teleskopické hlediště je umístěno do prostoru hlavního vstupu do sálu, dále jako městská knihovna a v neposlední řadě jako obecní "hospoda".
Zadáním bylo celý objekt modernizovat a především optimalizovat vnitřní provoz.
Začali jsme od situace kolem KD - nevyhovujícím přístupem bez rozptylové plochy. Okolo KD je nevyužívaný pozemek v majetku obce - zahrada.
Poté jsme přešli dovnitř, řešili jsme vstupní část na reprezentativní foyer v návaznosti na sál a restauraci. Tu jsme přesunuli do části, kde je umožněn výhled na náměstí a hlavně výstup na klidnou terasu v zahradě. Z nevyužívaného hlediště jsme vytvořili malou scénu, respektive kino s teleskopickým hledištěm tak, aby se stále prostor mohl využívat jako jeviště. Na co topit celý sál pro 30 lidí v kině, když můžeme to vyřešit v komornějším prostoru?
Optimalizujeme a více využíváme suterén objektu pro technické zázemí apod.
V neposlední řadě jsme řešili knihovnu do jednoho velkého prostoru s okny s výhledem do náměstí.
Fasáda doznala změn v návaznosti na změny ve vnitřní dispozici, celkově jsme ji učesali a dali ji moderní a bezúdržbový kabát :)
A líbilo se J
Efektivní řešení pro malé i velké projekty - střední nevyjímaje
V koncepční fázi přemýšlíme ve skicách a jednoduchých hmotových modelech o možné podobě kulturního a sportovního centra v šumavské obci. V této fázi vše konzultujeme s investorem, ale i s dotčenými orgány (zde především CHKO) a specialisty (statika, požárně bezpečnostní řešení, vytápění apod.), abychom odladili veškeré neduhy v této fázi.
Na rozlehlý pozemek do mírného svahu v CHKO Šumava jsme uvažovali dva možné koncepty moderně pojatého archetypu vesnického domu.
Obě dvě idee využívají svažitost pozemku pro umístění suterénu a dřevěného obkladu. Pak se návrhy rozcházejí svým hmotovým a dispozičním uspořádáním.
Takže klient má možnost si vybrat ze dvou možných alternativ :)
Situace (umístění na pozemku)
Alternativa A
Alternativa B
Zadáním investorů byla demolice části hospodářské usedlosti a do tohoto místa umístit nový obytný dům. Dostáváme se tedy do situace zakomponování nového do stávajícího. Navrhovaným tvarem nového domu přiznáváme, co je nové a co tam již 100 let je.
Snažíme se využívat jednoduchých tvarů se zajímavými detaily vnitřního fungování jako je třeba krytá terasa s nádherným výhledem, krytá translucentním zastřešením, čtecí okno atd.
Stávající stav:
Koncept návrhu:
Přinášíme nové návrhy rodinné vily v Netolicích. Jedná se o návrhy, které vycházejí ze zadání investora, tvaru a svažitosti pozemku a výhledům na vrcholy Blanského lesa.
Varianta A reaguje svým tvarem a natočením na svažitost pozemku a požadavku co největšího oslunění obytných prostor. Obývací pokoj je centrem celého domu a uvažujeme mít světlou výšku této místnosti přes 3 metry. Tímto zásahem dostaneme do prostoru dostatečné osvětlení,stane se vzdušnější a bude poskytovat jedinečné pohledy do krajiny.
Varianta B
Dům je osazen do zvoleného místa tak, aby průsmykem mezi stromy nám byli umožněny pohledy na Blanský les už od hlavního vstupu přes obytný prostor. Dynamicky působící hmota s materiálovou kombinací světlé omítky, kamenného obkladu a prosklení.Hmota je zastřešena šikmou pultovou střechou, která začíná nad západním křídlem a postupně graduje až jižním křídlem s obytným prostorem. .
Hledáme ke spolupráci samostatného a precizního projektanta / technika pozemních staveb.
Nabízíme práci v dynamickém a přátelském kolektivu, kde by se dotyčný podílel na komplexním zpracovávání projektových dokumentací malých až středních projektů ve všech projekčních fázích se zaměřením na rodinné domy a související stavby, revitalizace objektů občanské vybavenosti, rekonstrukce průmyslových objektů apod.
ZNALOSTI A DOVEDNOSTI:
SŠ či VŠ stavební, obor pozemní stavby
Týmové a komunikační schopnosti - samostatná snaha o dotahování detailů - Preciznost, pečlivost a trpělivost – praxe výhodou
POŽADUJEME: |
znalost práce na PC (Autodesk AutoCAD, MS Office) na úrovni běžného uživatele |
Pro Ústav sociální péče Kvasiny skicujeme varianty konceptů kompletní rekonstrukce objektu...už se nám hezky ukazuje, jak bude objekt fungovat a vypadat.
Hledáme :)
Pro město Mirovice jsme zpracovávali stavební úpravy mateřské školy pro dotační titul Snižování energetické náročnosti.
V rámci fasádního zateplení jsme navrhli nový vizuální, umírněný avšak hravý, vzhled objektů školky :)
výřez půdorysu 1NP
řez
severní pohled
Pracujeme na Studii rodinného domu, jehož budoucí majitelé mají zálibu v přírodě a již si navrhují organickou zahradu (např. val, který bude zároveň clonou od hlavního přístupu).
Z toho vychází koncept, který reaguje na své okolí tím, že směrem k sousedům se tváří jako "obyčejný" pravoúhlý dům a do zahrady se rozehrává do příjemných linií.
Pro klienty s jasnou představou o vzhledu a funkčním využitím domu začínáme zpracovávat návrh stavby.
V prvních fázích se klienta ptáme jak v současné době bydlí, co jim schází, jaké mají představy o budoucím domu, co mají rádi a co ne.
Na základě jejich odpovědí a požadavků pracujeme ve variantách návrhu, základní koncepci domu si ověřujeme na pracovních skicách a pracovních modelech z polystyrenu. Varianty poté předkládáme klientům, kteří si určují jakým směrem se bude finální podoba jejich domu ubírat (jak dispozičně, tak hmotově popř. materiálově).
Jedině tak může vzniknout návrh, který je doslova "ušitý na míru" klientům a je vytvořen v duchu individuálního architektonického návrhu.
VARIANTA A
VARIANTA B
VARIANTA C
Při návrhu kuchyně rodinného domu zohledňujeme samotné fungování rodiny. Vznikají tak varné ostrůvky volně umístěné v prostoru, jež v podstatě slouží jako bar. Kuchyň tedy může být nejen ryze funkčním prostorem, kde vznikají pokrmy, ale i společenskou místností.
Rozmístění spotřebičů musí být promyšlené tak, aby byl v kuchyni vždy dostatek prostoru na vaření, případně i jídlo a zábavu.
Kuchyně různých chutí
Na závěr přinášíme inspiraci, jak mohou vypadat kuchyně v různých stylech. Byť se nám škatulkování příčí, vytvořili jsme několik kategorií.
7. Malá a hravá: Ideální řešení pro malé prostory i na cesty = malá kuchyňka od Konsepti v designu Joeho Colomba.
Minikitchen, Boffi - Konsepti
http://www.insidecor.cz/
Zajímavý přehled staveb Národní ceny za architekturu zde.